Blog

29-01-2021
czytaj dalej
29-01-2021
czytaj dalej
20-08-2020
Co jest gorsze - nie wiedzieć, czy się nie interesować?
Jeżeli spotykasz się w firmie, z postawami współpracowników: ?to nie moja sprawa?, ?za ten obszar odpowiada ktoś inny?, ?co mnie to obchodzi?; ?nie wtrącam się w nie moje sprawy? czy wręcz ?przewróciło się niech leży, niech ktoś inny to posprząta, cóż mnie to obchodzi??, to czyż możliwe jest zbudowanie sukcesu firmy, pomimo obojętności współpracowników?
czytaj dalej
23-07-2020
To, że konkurencja jest świetna nie oznacza, że możesz sobie pozwolić, aby Twoja firma wyglądała na jej tle blado!
Przedsiębiorco, czy już to kiedyś słyszałeś od swoich pracowników? ? Konkurencja proponuje ceny dumpingowe; ? Konkurencja ma niższe koszty i może proponować niższe ceny; ? Konkurencja ma lepszy sprzęt i może produkować taniej; ? Konkurencja ma zakład w miejscowości, w której jest dostęp do tańszych pracowników; ? Konkurencja ma lepszych klientów i otrzymuje lepsze zamówienia dostępne na rynku; ? Nasza firma na tle konkurencji wygląda blado.
czytaj dalej
14-07-2020
Skim przystajesz, takim się stajesz
Skim przystajesz, takim się stajesz
Czy warto szukać współpracowników z podobnymi do naszych doświadczeniami i poglądami?
czytaj dalej
09-07-2020
Sukcesy bez wzajemnego zaufania. Czy to możliwe?
Firma to gra zespołowa, w której konieczna jest współpraca wszystkich pracowników i wzajemne zaufanie. Zaufanie pracowników do bezpośrednich przełożonych ? brygadzistów, liderów, kierowników, do kompetencji i odpowiedzialności innych zespołów, do przełożonych wyższych szczebli z zarządem włącznie. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że z zaufaniem w Twojej firmie nie jest najlepiej, to prawdopodobnie zidentyfikowałeś pierwszą barierę na drodze do sukcesu. Co z tym zrobić?
czytaj dalej
21-05-2020
Jak osiągnąć skuteczny i efektywny nadzór właścicielski nad firmą.
Będąc właścicielem firmy, decydujesz o tym czy zarządzasz nią osobiście czy powierzasz zarządzanie wybranemu przez Ciebie zarządowi. Twoja decyzja określa obszary odpowiedzialności i wpływu na działania firmy.
czytaj dalej
17-03-2020
Tak, to kryzys!!! I co dalej?
Na dziś, moim zdaniem ważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: co teraz?
czytaj dalej
21-02-2020
Jak popełniając błędy, osiągać sukcesy
Ponieważ nigdy nie mamy 100% informacji i wiedzy umożliwiającej bezbłędną ocenę sytuacji, błędne decyzje pojawiają się często i są nieuniknione.
czytaj dalej
11-02-2020
Najkrócej o tym jak osiągnąć wysoką efektywność w firmie.
Wiedza, kompetencje i umiejętności wykorzystywane głównie do kreowania własnego autorytetu w firmie, generują bariery we współpracy, rujnują wzajemne zaufanie i zabijają motywację współpracowników.
czytaj dalej
04-11-2019
Książka skarg i zażaleń, czyli pytania stare jak świat - czy jakość się opłaca i dlaczego nasi klienci ciągle roszczą pretensje?
Podejście do zarządzania jakością to jeden z najważniejszych aspektów działania firmy. Niestety czasami kierownictwo firm ulega pokusie wybrania drogi na skruty i maskuje problemy zamiast je rozwiązywać. Skutki bywają opłakane.
czytaj dalej
18-10-2019
Krok po kroku w stronę mroku, czyli historia pewnej firmy.
Krótka historia firmy, w której sukcesja i zmiany organizacyjne nie wyszły na dobre.
czytaj dalej
17-10-2019
Uwaga na pułapki postracjonalizacji.
Zazwyczaj, najbardziej podobają się nam nasze własne tezy, własne pomysły, własne koncepcje i idee. Przywiązujemy się do nich, hołubimy, znajdujemy dla nich dobre uzasadnienia. W takim błogim stanie hołubienia swoich przekonań, potrafimy zapominać o istnieniu zasady ?czarnego łabędzia?, nie przeprowadzać rzetelnej weryfikacji na istnienie przypadków falsyfikujących. Czy Ciebie, też to dotyczy?
czytaj dalej
17-10-2019
?Nowy? w firmie.
Rozpoczęcie pracy w nowej firmie to zawsze wiele niewiadomych. ?Nowy? musi poznać i zrozumieć stawiane przed nim zadania, nauczyć się kultury organizacyjnej firmy, zbudować relacje społeczne w nowym dla niego otoczeniu.
czytaj dalej
16-08-2019
Funkcje JEŻELI i WARUNKI w Excelu
Jeżeli to bardzo użyteczny warunek logiczny wykorzystywany powszechnie w programowaniu oraz analizie danych. Umożliwia przeprowadzanie działań tylko w interesujących nas kryteriach lub inne działania oparte na testach logicznych. W Excelu można wyróżnić 2 typy funkcji logicznych: JEŻELI oraz WARUNKI. Który jest odpowiedni dla analizy Twoich danych?
czytaj dalej
13-08-2019
Procesy komunikacyjne w firmie.
Czy komunikacja jest ważna w procesie motywacji? Czy można dobrze motywować pracowników bez dobrze zorganizowanej komunikacji? Dlaczego coś tak oczywistego i naturalnego jak komunikacja, jest przyczyną tak częstych problemów? Kilka praktycznych podpowiedzi w tekście poniżej.
czytaj dalej
10-08-2019
Czy system kontroli może być przyjazny, skuteczny i efektywny?
Czy system kontroli może być przyjazny, skuteczny i efektywny? Czy lubisz być kontrolowanym? Czy istnieje praca zawodowa w której nie bylibyśmy kontrolowani? Czy kontrola przełożonego nad działaniami menadżera średniego szczebla jest konieczna? Jaki model kontroli umożliwi osiąganie najlepszych wyników? Jeżeli interesujesz się tym zagadnieniem przeczytaj artykuł na blogu.
czytaj dalej
30-05-2019
3 FILARY EFEKTYWNYCH ORGANIZACJI
3 FILARY EFEKTYWNYCH ORGANIZACJI
Na blogu chciałbym się podzielić z czytelnikami moimi doświadczeniami i przemyśleniami wynikającymi z mojej wieloletniej pracy menadżerskiej jak i z obserwacji wielu innych firm i osób z którymi miałem przywilej się spotkać czy współpracować. Doświadczenia te przenikają się z projektami analitycznymi i wiedzą teoretyczną zdobytą zarówno na studiach i szkoleniach, jak i wieloletniego studiowania branżowej literatury. Chciałbym, aby moje artykuły były dla menadżerów wskazówkami praktycznymi, pomagającymi w podejściu do codziennych wyzwań Pierwszy artykuł na blogu może się wydawać dla wielu teoretyczny. Z mojej perspektywy jest to jednak zagadnienie z gatunku podstawowych dla każdego biznesu i nigdy dość pracy w tym obszarze.
czytaj dalej
Skontaktuj się z nami
ul. Cybernetyki 2/96
02-677 Warszawa
office@klinikadlafirm.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart